Cupa Orașului Piatra Neamț Ed a X-a, 2022
Cupa Orașului Piatra Neamț Ediția a X-a,
Piatra Neamț, Grand Hotel Ceahlău, 25 – 26 iunie 2022
Timp de gândire. 15 min + 10 sec / jucător / partidă
Sâmbătă 25.06.2022 ora 09,00 ședința tehnică
Sâmbătă 25.06.2022 ora 10,00 runda 1
Sâmbătă 25.06.2022 ora 11,00 runda 2
Sâmbătă 25.06.2022 ora 12,00 runda 3
Sâmbătă 25.06.2022 ora 14,00 runda 4
Sâmbătă 25.06.2022 ora 15,00 runda 5
Sâmbătă 25.06.2022 ora 16,00 runda 6
Duminică 26.06.2022 ora 09,00 runda 7
Duminică 26.06.2022 ora 10,00 runda 8
Duminică 26.06.2022 ora 11,00 runda 9
Duminică 26.06.2022 ora 13,00 festivitatea de premiere

Clasamente:
Clasament general:
Locul 1 Pădurariu Mihai Eduard – CS Universitatea Târgoviște
Locul 2 Albu George – CS Politehnica Iași
Locul 3 Vîlcu Matei Ștefan – CSS Târgu Mureș
Locul 4 Lazăr ionuț Flavius – ACS Regional de Șah Nord Est Bacău
Locul 5 Zubcu Vlad George – CS Politehnica Iași

ELO 1701 – 1900
Locul 1 Sachilaru Alexandru – CS Sergentul Vaslui
Locul 2 Pîslariu Ștefănel Vasilica – CSM Pașcani
Locul 3 Mazilu Ștefan Fabian – CS Micul Șahist Iași
Locul 4 Ienășoaie Rafael– ACS Regional de Șah Nord Est Bacău
Locul 5 Bejan Sergiu – Republica Moldova

ELO 1501 – 1700
Locul 1 Bulgaru Daniel Alexandru – CS Sergentul Vaslui
Locul 2 Miclăuș Valentin – ACS Regional de Șah Nord Est Bacău
Locul 3 Andrieș Ionuț Stelian – CS Politehnica Iași
Locul 4 Șandru Fănel– CS Municipal de Șah Speranța Focșani
Locul 5 Rusu Lucas – ACS Internațional Chess Club Iași

ELO 1301 – 1500
Locul 1 Lăcătuși Andrei – CS Micul Șahist Iași
Locul 2 Dăscălescu Petru – Clubul de Șah Bicazul Bicaz
Locul 3 Turcan Gheorghe – ACS Regional de Șah Nord Est Bacău
Locul 4 Brînzei Valerică– Clubul de Șah Bicazul Bicaz
Locul 5 Portariuc Gheorghe – Clubul de Șah Bicazul Bicaz

ELO 1002 – 1300
Locul 1 Filip Gabriel – CS Micul Șahist Iași
Locul 2 Ropotă Damian Alexandru – CS Micul Șahist Iași
Locul 3 Florea Phillip Ștefan – ACS Regional de Șah Nord Est Bacău
Locul 4 Dumitrascu Costel Emanuel– ACS Regional de Șah Nord Est Bacău
Locul 5 Buruiană Petru – CS Pionul Piatra Neamț


ELO 1001
Locul 1 Condorache Tudor – ACS Regional de Șah Nord Est Bacău
Locul 2 Costin Marius Ștefan – Clubul de Șah Bicazul Bicaz
Locul 3 David Damian Petru – Clubul de Șah Bicazul Bicaz
Locul 4 Dumitraș Andrei Mihail – Clubul de Șah Bicazul Bicaz
Locul 5 Ivu Maria – ACS Regional de Șah Nord Est Bacău

Fete
Locul 1 Anici Patricia Ștefania – CS Micul Șahist Iași
Locul 2 Filip Elena – CSM București
Locul 3 Pomîrleanu Ioana Cristiana - CS Micul Șahist Iași