Parteneri și sponsori
program de facturare
Organizăm cursuri de inișiere în ȘAH la
Direcția Pentru Sport și Tineret Neamț
Bicaz Chei
Online
Instructor FIDE
CM Sebastian Volcinsche
De ce sã jucați șah în turnee oficiale?
- pentru cã puteți juca șah cu adversari puternici, cu piese standard FIDE și ceasuri electronice
- pentru cã atmosfera de concurs este de necomparat
- pentru cã veți putea cunoaște alți jucãtori de șah de peste tot
- pentru cã aveți șansa sã câștigaþi premii, sã obþineți categorii sportive, coeficienți CIV sau ELO
Condiþia: sã fiți legitimați
Cum vã legitimați?
Luați legãtura cu CM Sebastian Volcinsche
Președintele Colegiul Central de Arbitri al F.R. Șah
Arbitru INTERNAÞIONAL în Lotul Național al României
Președintele Asociației Judeþene de Șah Neamț
Președintele Clubului de Șah "Bicazul" Bicaz
Președintele secției de Șah "Cimentul" Bicaz
Primăria Piatra Neamț
Primăria Bicaz
CJ Neamț
FR Șah
Pensiunea Ceahlău Bicaz
Vă rugăm direcționați clubului nostru 2% din impozitul pe venitul anului 2014, completând formularul de aici
Vizitatori
 
 
Cupa 1 Decembrie la Sah
Clasamentul la Juniori îl găsiti aici
Clasamentul la Seniori îl găsiti aici
 
 
 
 
Asociaţia Judeţeană de Şah Neamţ
a organizat la Bicaz în perioada
28.02 -.01 martie 2015
Campionatul Judeţean de Şah pentru juniori
Juniori legitimaţi - 28.02 - 01.03.2015
Juniori nelegitimaţi - 01.03.2015
Clasament şi runde pentru juniori legitimaţi aici:
Clasament şi runde pentru juniori nelegitimaţi aici:
Mai multe detalii aici
Clasament:
U8
Locul 1 Oniga Ioana
Locul 2 Boeriu Diana Maria
Locul 3 Mariş Sofia

U10
Locul 1 Boeriu Sandra Cristina
Locul 2 Voaideş-Negustor Robert Ionuț
Locul 3 Cioloca Mihnea

U12
Locul 1 Dandu Iulian Alexandru
Locul 2 Turnea Darius Cătălin
Locul 3 Voaideş Cosmin
Cupa Unirii - copii nelegitimaţi
Bicaz Chei,
24 ianuarie 2015
Galerie foto aici
Clasament final aici
Cupa de Iarnă

În perioada
12-13 decembrie 2015 CS Pionul P. Neamț a organizat concursul de șah Cupa de Iarnă.
Sportivii legitimați la cluburile din Bicaz, au avut un comportament bun.

Clasament general:
Locul 1 Budur Costel - CS Cimentul Bicaz
Locul 2 Tablan Matei - CS Pionul P. Neamț
Locul 3 Necula Iulian - CSU Craiova
Veterani
Locul 1 Crețu Ioan - CS Cimentul Bicaz
Locul 2 Lupu Neculai - CS Bicazul Bicaz
Locul 3 Cordunianu Vasile - CS Pionul P. Neamț
U10
Locul 1 Tablan Andrei - CS Pionul P. Neamț
Locul 2 Bunghez Matei - CS Cimentul Bicaz
Locul 3 Ungureanu Victor - CS Cimentul Bicaz
U12
Locul 1 Bistriceanu Traian - CS Pionul P. Neamț
Locul 2 Andronache Bogdan - CS Cimentul Bicaz
Locul 3 Bîrjovanu Dan - CS Bicazul Bicaz
U14
Locul 1 Vârga Emilian - CS Cimentul Bicaz
Asociaţia Judeţană de Şah Neamţ, în parteneriat cu Primăria Municipiului Piatra Neamţ ,
a organizat la Palatul Copiilor din Piatra Neamţ în ziua de
5 decembrie 2015
Cupa Moş Nicolae la Şah
pentru copii
Mai multe informaţii găsiţi aici:
Asociaţia Judeţană de Şah Neamţ, în parteneriat cu Primăria Municipiului Piatra Neamţ, a organizat în ziua de
21  noiembrie 2015
Cupa de Toamnă la Şah Rapd
Mai multe informaţii găsiţi aici:
Primăria Oraşului Bicaz,
a organizat în ziua de
31  octombrie 2015,
un concurs de şah cu ocazia
Zilelelor Oraşului  Bicaz
La categoria celor legitimaţi rezultatele sunt:
U14
Locul 1 Ploşniţă Eduard
Locul 2 Macovei Bogdan Florin
Locul 3 Olaru Sebastian Codrin
U10
Locul 1 Bunghez Matei
Locul 2 Vişan David
Locul 3 Nistor Constantin
La categoria celor nelegitimaţi rezultatele sunt:
Locul 1 Timofte Tudor Iustin
Locul 2 Gogoană David
Locul 3 Voaideş-Negustor Robert Ionuţ
La seniori clasamentul este:
Locul 1 Humă Ioan
Locul 2 Pâslariu Ionel
Locul 3 Ciocan Pavel
Galerie foto aici:
Asociaţia Judeţană de Şah Neamţ, în parteneriat cu Primăria Municipiului Piatra Neamţ,
a organizat în perioada
25-26  septembrie 2015
Memorialul Mihai Molodoi la Şah Rapd
Mai multe informaţii găsiţi aici:
ACS Regional de Şah Nord Est,
a organizat în perioada
10-13  septembrie 2015
Cupa Oraşului Bacău la Şah
Clasametul îl găsiţi aici:
Parohia Bicaz II Dodeni, în parteneriat cu AJ Şah Neamţ,
a organizat pe data de
6 iunie 2015
Cupa Copiilor la Şah
Clasamentul îl găsiţi aici:
Primăria Oraşului Piatra Neamţ, în parteneriat cu Asociaţia Judeţeană de Şah
a organizat în perioada
11-14 iunie 2015
Turneul Internaţional de ŞAH
Cupa Oraşului Piatra Neamţ Ed a V-a
Clasamentul îl găsiţi aici:
Asociaţia Judeţeană de Şah Neamţ în colaborare cu Palatul Copiilor din Piatra Neamţ, a organizat în ziua de
16 mai 2015
Cupa Tineretului
Competiţie sponsorizată de Primăria Oraşului Piatra Neamţ
Rezultatele la grupa de legitimaţi le găsiţi aici:
Rezultatele la grupa de nelegitimaţi le găsiţi aici:
Primăria Orașului Bicaz, în parteneriat cu Clubul de Șah Bicazul
a organizat în perioada

19 - 22 martie 2015

Turneul Internațional de ȘAH

Cupa Orașului Bicaz Ed a VI-a

Clasamentul final si partide gasiti aici:
IA Dinu Ioan Nicula,
GM Vasile Sanduleac - LOCUL 1
IA Sebastian Volcinsche
Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar - Etapa Judeţeană
Piatra Neamţ, Palatul Copiilor,
15 martie 2015
Primul sportiv de la fiecare grupă s-a calificat pentru etapa naţională
Clasament final:
Licee fete
Locul 1 Creţu Cristiana - CS Cimentul Bicaz (CN de Informatică)
Locul 2 Constandache Maria Alexandra - CS Cimentul Bicaz (CN Gheorghe Asachi)
Locul 3 Aron Valentina - Tg Neamţ

Licee băieţi
Locul 1 Scripcaru George Daniel - CS Politehnica Iaşi (CN Petru Rareş)
Locul 2 Gavrilaş Florin - CS CImentul Bicaz (CN de Informatică)
Locul 3 Crăciun Constantin Bogdan - CS Cimentul Bicaz (CN de Informatică)

Gimnaziu fete
Locul 1 Griza Ioana - CS Cimentul Bicaz - (Sc Gen Nr 4)
Locul 2 Murărescu Delia Mihaela
Locul 3 Podaru Georgiana Lucia

Gimnaziu băieţi
Locul 1 Bistriceanu Traian - CS Pionul P. Neamţ (Sc Gen Nr 3)
Locul 2 Pintilie Dimitrie - CS Cimentul Bicaz (Sc Gen Nr 2)
Locul 3 Tablan Matei Christian - CS Pionul P. Neamţ (SC Gen Nr 4)


Gimnaziu fete
Gimnaziu băieţi
Licee fete
Licee băieţi
Turneu de şah Dr. Lupuşoru
8 martie 2015
Primii 3 jucători în clasamentul final sunt:
1. Ifrim Silviu - CS Cimentul Bicaz
2. Necula Iulian - CS Universitatea Craiova
3. Lazăr Ionuţ Flavius - CS Micul Şahist Iaşi
Mai multe detalii aici:
Clasament final:
Licee fete

Locul 1 Constandache Maria Alexandra - CS Cimentul Bicaz (CN Gheorghe Asachi)
Locul 2 Creţu Cristiana - CS Cimentul Bicaz (CN de Informatică)
Locul 3 Rotaru Ana - CN Petru Rareş
Locul 4 Nemţanu Ioana - Liceul Economic

Licee băieţi
Locul 1 Scripcaru George Daniel - CS Politehnica Iaşi (CN Petru Rareş)
Locul 2 Puşcaşu Gabriel - CS CImentul Bicaz (CN de Informatică)
Locul 3 Aonicesei Daniel - CS Cimentul Bicaz (CN de Informatică)
Locul 4 Ungureanu Vlad - CN Gheorghe Asachi

Gimnaziu fete
Locul 1 Griza Ioana - CS Cimentul Bicaz - (Sc Gen Nr 4)
Locul 2 Lazăr Maria - Sc Gen Nr 2
Locul 3 Sudor Mara Maria - Sc Gen Nr 5
Locul 4 Kloetzer Ilinca Maria - Sc Gen Nr 2

Gimnaziu băieţi
Locul 1 Bistriceanu Traian - CS Pionul P. Neamţ (Sc Gen Nr 3)
Locul 2 Tablan Matei Christian - CS Pionul P. Neamţ (SC Gen Nr 4)
Locul 3 Smaranda Iustin - CS Pionul P. Neamţ ( CN Petru Rareş)
Locul 4 Pintilie Dimitrie - CS Cimentul Bicaz (Sc Gen Nr 2)

Gimnaziu fete
Gimnaziu băieţi
Licee fete
Licee băieţi
Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar - Etapa Municipală
Piatra Neamţ, Palatul Copiilor,
14 februarie 2015
Primii patru sportivi de la fiecare grupă s-au calificat pentru Etapa Judeţeană
Competițiile organizate în
2015 le găsiți aici
2016 le găsiți aici
2017 le găsiți aici
2018 le găsiți aici
2019 le găsiți aici
2020 le găsiți aici